کتاب

گذری بر تاریخ، فرهنگ و ادبیات عامه شهر باستانی ایج

ناصر جمالی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در فارس، پیرامون این کتاب گفت: هرگاه از گردنه های زیبای اطراف ایج وارد زادگاهم می شوم، تاریخ کهن این دیار سرسبز و سرافراز در ذهنم مرور می گردد. عجیب است شهرها به جا مانده و شهریاران همه رفته اند و ...! همواره حسرتی...

26 فروردین 1400

کتاب سیر تا روابط عمومی در مرحله پایانی نگارش

به گزارش خبرنگاران مهدی جمشیدی، نویسنده کتاب سیر تا روابط عمومی در مورد این اثر گفت: در زبان و قلم این کتاب بیشتر به نگارش عامیانه توجه شده و ادبیات ارتباطات انسانی در وجه عامیانه جایگزین متون روابط خصوصی شده است.

2 اسفند 1399

نکات سلامتی در شب یلدا؛ در شب یلدا چه بخوریم؟

بیتوته/ ایرانیان با این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلندتر می شود و تابش نور ایزدی افزونی می یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا می کنند.

8 بهمن 1399

گذران روز های کرونایی با آقامحمدخان و سه تفنگدار!

هرچند شیوع ویروس کرونا و دوران قرنطینه، باعث آشتی بیشتر مردم با کتاب شد، اما هفته کتاب و کتاب خوانی فرصت خوبی برای رجعت دوباره به کتاب، یار مهربان است.

28 آذر 1399

خبرنگاران شروع طرح پاییزه کتاب با مشارکت 835 کتابفروشی در کشور

تهران-خبرنگاران- طرح پاییزه کتاب 99 از امروز (شنبه، 24 آبان) همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران شروع به کار کرد.

24 آذر 1399

کتاب هایی به پیشنهاد میرجلال الدین کزازی

تهران (پانا) - میرجلال الدین کزازی با معرفی کتاب های کیمیاگر و تنگنا گفت آن چه دو داستان کیمیاگر و تنگنا را از نگاه بسیار دور و فراخ به هم پیوند می دهد آن است که داستان آکنده از رخدادهای پی درپی است که زنجیره وار به دنبال یکدیگر می آیند؛ رخدادهای رازآمیز...

24 آذر 1399

تعبیر خواب قارچ - دیدن قارچ در خواب چه تعبیری دارد؟

با تعبیر خواب قارچ، دیدن قارچ در خواب، تعبیر خواب قارچ خوراکی، تعبیر خواب قارچ سمی، تعبیر خواب پیدا کردن قارچ و تعبیر خواب خوردن قارچ همراه ما باشید.

4 آذر 1399

اهدای 132 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی آبادان

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبادان از اهدای کتاب به کتابخانه ها اطلاع داد.

7 آبان 1399

نشریه پژوهش و نوآوری در علوم و صنایع غذایی نمایه شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، دکتر سارا ناجی گفت: پایگاه اطلاعاتی EBSCO یکی از اولین و بزرگترین پایگاه های جستجوی آنلاین کتاب و مقالات الکترونیک برای کالج ها، دانشگاه ها و کتابخانه هاست که امکان دسترسی آنلاین به اطلاعات...

17 شهریور 1399

انتشار اولین رمان ایشی گورو بعد از دریافت نوبل ، داستان یک انسان شبیه سازی شده

اولین رمان کازوئو ایشی گور نویسنده برنده جایزه نوبل به زودی منتشر می گردد.

3 شهریور 1399

برای ماندگاری ثبت جریان زندگی در دوران دفاع مقدس باید به سراغ مردم رفت

به گزارش خبرنگاران تا پلاک 140: خاطرات اهالی قلم از دوران دفاع مقدس نام کتابی 543 صفحه ای است که نتیجه سه سال کوشش گردآورنده (آذر خزاعی سرچشمه) برای جمع آوری خاطره 140 نفر از هنرمندان و نویسندگان زیسته در جنگ بوده و با هدف نشان دادن جریان زندگی مردم ایران در...

14 مرداد 1399

مشاور رئیس فدراسیون کشتی: چرخه انتخابی تیم ملی زمین تا آسمان با انتخابی بنا تفاوت دارد

مشاور رئیس فدراسیون کشتی در انستیتو گفت: چرخه انتخابی تیم ملی با چیزی که محمد بنا در نظر دارد زمین تا آسمان تفاوت می کند.

31 تیر 1399

61 مورد شکایت علیه دولت ماکرون بخاطرسوء مدیریت بحران کرونا

تارنمای خبری سوداوئست گزارش داد: 61 مورد شکایت علیه دولت فرانسه درباره مدیریت غلط بحران کرونا در دیوان دادگستری جمهوری فرانسه به عنوان عالی ترین نهاد قضایی اداری این کشور ثبت شده است.

16 تیر 1399

جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر دامغان

دامغان یکی از شهرهای تاریخی ایران در حاشیه دشت کویر است که زمانی شهر صددروازه نام داشت و یکی از توقفگاه های مهم در جهت کاروان های بزرگ تجاری بود.ا

5 خرداد 1399

خبرنگاران گفتگوی خانوادگی پس از خواندن کتاب

تهران-خبرنگاران- مدیرعامل موسسه خانه کتاب در پیامی فرا رسیدن نوروز 1399 را تبریک گفت و این روزهای خانه ماندن را فرصتی برای خواندن کتاب هایی که در قفسه کتابخانه خانه ها مانده است مطرح نمود تا مجال تبادل نظر پیرامون مطالعه با خانواده مهیا گردد.

19 اردیبهشت 1399

ضرب قریشی روی تشت مهدی طارمی!

طارمی و قریشی از دو جنس متفاوت بودند اما نه شیطان، نه فرشته. هیچکدام هم داعیه پرهیزگاری نداشتند اما حالا که عکس آتلیه شان منتشر شده هم باید بدانند که در عصر دوربین ها و شبکه های اجتماعی چیزی به اسم راز وجود ندارد.

31 فروردین 1399

فلسفه دیزاین منتشر شد

کتاب فلسفه دیزاین نوشته گلِن پارسونز با ترجمه افشین خاکباز منتشر شد.

25 فروردین 1399

آشنایی با ویژگی های برتر برنامه های محلی نسبت به اپلیکیشن های گوگل مپ و ویز

رستگاری در مسیریابی محلی فرقی ندارد که موضوع مورد بحث چه باشد؛ گوگل سال هاست که توانایی خود را در بخش های مختلفی از خدمات اینترنتی ثابت نموده است. در زمینه مسیریابی اینترنتی هم گوگل مپ حرف های زیادی برای گفتن دارد اما با این حال نقشه های محلی هنوز از مزیت...

15 اسفند 1398

مردی که روزی 30 کیلومتر در تهران راه می رفت

چند بار درخواستِ مصاحبه داده بودیم، اما این بار وقتی بهانه اش را روز تهران گذاشتیم، قرارها و زمانِ کلاس هایش را قدری جابه جا می نماید تا گپ و گفتی هر چند نه چندان طولانی با او داشته باشیم.

23 آبان 1398

بازرسی از یک هزار و 650 واحد صنفی در طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس

معاون بازرسی، نظارت و مبارزه با کالای قاچاق سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس، از یک هزارو 650 واحد صنفی بازرسی و برای 24 متخلف پرونده تشکیل شد.

5 آبان 1398
تعداد: (30)