هفته تئاتر ایران در روسیه گشایش یافت

مسکو - خبرنگاران - هفته تئاتر ایران در روسیه طی مراسمی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از علاقه مندان روس به هنر و فرهنگ ایران در مسکو گشایش یافت.

هفته تئاتر ایران در روسیه گشایش یافت

به گزارش آدینه شب خبرنگار خبرنگاران از مسکو، این مراسم فرهنگی ساعاتی پیش در تئاتر اوکولا دوما استانیسلاوسکووا (نزدیک خانه استانیسلاوسکی) با کنسرت موسیقی سنتی به نام تحسین آزادی (بروسی واستورگ آسواباژدنیا) به رهبری نوید دهقان برگزار گردید.

در این برنامه همچنین هنرمندان نمایش های آیینی سنتی از جمله تعزیه، نقالی و سیاه بازی اجرا کردند.

در ادامه مراسم پیغام ولادیمیر مدینسکی وزیر فرهنگ روسیه قرائت شد که در آن وی ضمن خوشامد گویی و تبریک به مناسبت گشایش هفته تئاتر به توسعه همکاری های فرهنگی میان ایران و روسیه در سال های اخیر اشاره نمود.

وی در پیغام خود گفت: طرف ایرانی در همایش فرهنگی بین المللی سن پترزبورگ حاضر می شود و برای تعمیق همکاری ها بین ایران و روسیه در حوزه های فراوری فیلم و تشویق تماس های مستقیم بین چهره های فرهنگی و انتشار کتاب توافق هایی بدست آمده است.

وزیر فرهنگ روسیه ادامه داد: در سال 2018 در روسیه روزهای فرهنگی ایران برگزار گردید و برنامه هایی که در چارچوب این روزها برگزار گردید مورد استقبال فرهنگ دوستان روس نهاده شد.

مدینسکی در پیغام خود اضافه نمود: اطمینان دارم که ایده برگزاری هفته تئاتر ایران در چارچوب سال تئاتر در مسکو عزم استوار ما برای توسعه همکاری های فرهنگی دو کشور را نشان می دهد.

وی گفت: از صمیم قلب آرزو می کنم که مهمانان این جشن خاطرات بیاد ماندنی از آشنایی با فرهنگ غنی و خودکفای ایران داشته باشند و امیدوارم تبادل تئاتر دو کشور به سنت نیکو تبدیل گردد.

هفته تئاتر ایران توسط مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری چایکو فسکی مسکو و با همکاری اوکولا دوما استانیسلاوسکووا برگزار می گردد.

مطابق برنامه اعلام شده، روز 30 ماه مارس (10 ماه فروردین) نمایشنامه ای به نام مدیا از گروه نیکا تئاتر تهران به نمایش درخواهد آمد.

روز 31 مارس (11 فروردین) نمایشنامه اپوکوم در بزرگداشت استادان تئاتر مرشد ترابی و سعدی افشار بر روی صحنه خواهد رفت.

در همان روز نمایشنامه ساکن ساکت از گروه تئاتر سایه از تهران اجرا خواهد شد.

روز اول ماه آوریل (12 فروردین) نیز نمایشنامه ای به نام خودخواری به کارگردانی حسین نورشرق نمایش داده خواهد شد.

ویکتوریا پان مسئول بخش همکاری های بین المللی کنسرواتوری مسکو به خبرنگار خبرنگاران گفت که بلیت این تئاترها از 300 تا 2500 روبل (از حدود 5 دلار تا 40 دلار) قیمت گذاری شده اند و به وسیله باجه بلیت فروشی در مسکو و نیز سایتی به نام LISTIM.COM ویژه اعلانات رویدادهای فرهنگی به فروش می رسند.

اروپام*391*1346**

منبع: ایرنا

به "هفته تئاتر ایران در روسیه گشایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته تئاتر ایران در روسیه گشایش یافت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید