شرکت AIG، از بیمه های مرتبط با ایران خارج می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با وضع تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، امریکن اینترنشنال گروپ (اِی آی جی) از فعالیت های تجاری مرتبط با ایران خود، خارج می گردد.

شرکت AIG، از بیمه های مرتبط با ایران خارج می گردد

این فعالیت ها به وسیله یک شرکت زیرمجموعه انجام می شد که این گروه قبلاً خریداری نموده بود و حالا تحت تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته است.

شرکت ولیدوس هولدینگ که یک شرکت بیمه برمودایی است، در ماه جولای به ازای 5.56 میلیارد دلار توسط اِی آی جی آمریکا خریداری شده بود. حالا این شرکت خدمات بیمه ای خود برای کشتی هایی که از ایران یا به ایران، محموله حمل می نمایند، را متوقف می نماید.

طبق مستنداتی که به روئیت رویترز رسیده است، این محموله ها شامل نفت خامی که از ایران حمل می گردد و محصولات پالایشگاهیِ سوختی که به ایران حمل می گردد، است.

پس از خروج آمریکا از برجام در ماه می و آماده شدن واشنگتن برای بازگرداندن تحریم های جدید علیه ایران در ماه نوامبر،

شرکت های بزرگ بیمه گر، بیمه گذاران، کارگزار و کشتیرانی اروپایی فعالیت های مرتبط با ایران خود را به تدریج متوقف نموده اند. طبق اعلام اِی آی جی، زیرمجموعه های والیدوس که در خارج ایالات متحده قرار دارند بیمه های مرتبط با ایران را ارائه می کردند. این بیمه ها شامل بیمه کشتی مسافربری، جنگی، باری و بیمه مسئولیت می باشد.

طبق این مستندات، اِی آی جی مجوزی از اداره کنترل دارایی های خارجی آمریکا دریافت نموده است تا به تدریج، از فعالیت های مرتبط با ایران خارج گردد. اِی آی جی اعلام نمود که درآمدی که از این فعالیت ها به دست می آورده، محدود بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرکت AIG، از بیمه های مرتبط با ایران خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت AIG، از بیمه های مرتبط با ایران خارج می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید