در دیدار الکاظمی و بارزانی چه گذشت؟

به گزارش کلاه تهران، ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق در دیدار با رئیس اقلیم کردستان بر لزوم تقویت همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل تاکید کرد.

در دیدار الکاظمی و بارزانی چه گذشت؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش میدل ایست نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در دیدار با نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان بر لزوم تقویت همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره پرونده های همکاری و ارتباط میان نهادهای مختلف در دولت فدرال و دولت محلی اقلیم بر اساس قانون اساسی، تلاش ها برای مبارزه با تروریسم، جرایم سازمان یافته و همکاری در سنجار میان بغداد و اربیل رایزنی کردند.

الکاظمی و بارزانی همچنین به بحث درباره شرایط بهداشتی مربوط به اپیدمی کرونا و تلاش های بسیار در تامین خدمات درمانی به مبتلایان و فراهم کردن واکسن پرداختند.

نخست وزیر عراق ضمن تمجید از پیشرفت حاصل شده در زمینه بنا نهادن سازوکارهای قانون اساسی از جمله توافق بر سر دادگاه فدرال و موفقیت مجلس در تصویب لایحه بودجه، ابراز امیدواری کرد که این قانون به دقت و بر اساس اصل عدالت در توزیع ثروت اجرایی شود.

الکاظمی در ادامه بر لزوم همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل در راستای تحقق ثبات داخلی و ممانعت از بروز هر گونه شکافی که تروریست ها یا سازمان های تبهکار در مناطق مورد مناقشه یا دیگر مناطق از آن سوء استفاده کنند، تاکید کرد.

الکاظمی همچنین با تاکید بر اینکه سفرهای رئیس اقلیم کردستان نشانگر حسن نیت و روحیه همکاری مشترک و هماهنگی در همه زمینه هاست، اظهار کرد: به زودی به اقلیم کردستان سفر خواهد کرد.

از سوی دیگر، بارزانی ضمن تشکر از حُسن استقبال از وی، از تلاش های سیاسی، اقتصادی و دیپماتیک نخست وزیر تقدیر و تاکید کرد: تلاش های دیپلماتیک اخیر عراق منجر به بازگشت نقش طبیعی منطقه ای و بین المللی کشور شده است.

رئیس اقلیم کردستان ضمن تمجید از افزایش سطح هماهنگی امنیتی و لزوم توسعه و تقویت آن، از تصویب لایحه بودجه استقبال و بر حل و فصل مسائل مورد اختلاف میان بغداد و اربیل تاکید کرد؛ مسائلی که منجر به ثبات و پیشرفت بیشتر عراق خواهد شد.

رایزنی رئیس جمهوری عراق و رئیس اقلیم کردستان درباره مناسبات بغداد و اربیل و انتخابات آینده

رئیس جمهوری عراق در دیدار با رئیس اقلیم کردستان درباره روابط بغداد و اربیل، بودجه 2021 و انتخابات آینده رایزنی کرد.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در دیدار با نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان درباره روابط بغداد و اربیل و انتخابات آینده رایزنی کرد.

دو طرف در این دیدار بر لزوم دیدارها و گفت وگوها میان همه طرف ها برای حمایت از ثبات و تضمین امنیت همه شهروندان و پاسخگویی به نیازهای روزانه شان و اهمیت اجرای بندهای بودجه در راستای تامین احتیاجات همه شهروندان تاکید کردند.

صالح و بارزانی در ادامه تاکید کردند تصویب بودجه 2021 گامی مثبت در راستا حل مسائل مورد اختلاف میان بغداد و اربیل بر اساس قانون اساسی و در راستای حفظ حقوق همه شهروندان به شمار می رود.

رئیس جمهوری عراق و رئیس اقلیم کردستان در انتها بر لزوم فراهم سازی شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات آینده، تضمین سلامت و عدالت آن تاکید کردند به طوری که انتخابات نشانگر اراده رای دهندگان در انتخاب کنندگان شان به دور از تقلب و حرکت برای پشت سر نهادن دشواری ها و برقراری امنیت و ثبات باشد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "در دیدار الکاظمی و بارزانی چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دیدار الکاظمی و بارزانی چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید