ظریف: تحریم ها مناسبات تجاری آنکارا و تهران را متوقف نخواهد کرد

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار آناتولی درباره نحوه تاثیرگذاری شروع دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران در روابط تجاری تهران و آنکارا گفت: من از دولت ترکیه و شخص آقای اردوغان که بارها به ادامه روابط (تجاری) ترکیه و ایران به رغم تحریم ها تاکید نموده است، تشکر می کنم.

ظریف: تحریم ها مناسبات تجاری آنکارا و تهران را متوقف نخواهد کرد

وزیر خارجه ایران توضیح داد: معتقدیم که روابط ما با کشورهای همسایه گسترده تر و مستحکم تر خواهد شد.

ظریف که در نشست مطبوعاتی مشترک با همتایان خود از ترکیه و جمهوری آذربایجان در استانبول شرکت نموده است، در این خصوص گفت: آمریکا با تحریم های غیرقانونی نتوانست به اهدافش دست پیدا کند. جامعه بین الملل امروز با یک انتخاب روبرو است، این انتخاب در خصوص ایران و برجام نیست. گرچه ایران کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه است و برجام هم نیز یکی از مهمترین دستاوردهای دیپلماسی در دهه های گذشته است.

وی اضافه نمود: انتخاب جامعه بین الملل فراتر از ایران است که آیا یک کشور می تواند تمامی کشورها را مجبور کند، نه تنها بر خلاف منافعشان بلکه بر خلاف قوانین بین المللی، قطعنامه شورای امنیت و دستور دیوان بین المللی دادگستری عمل نمایند. آیا یک کشور می تواند سایر کشورها را به دلیل پایبندی به قوانین مجازات کند. چنین وضعیتی تبعات بسیار عظیمی در نظم جهانی خواهد داشت. در این زمینه هم همسایگان خوب و سایر کشورها مقاومت نموده اند.

ظریف همچنین تاکید نمود: البته شاید در روند کاری برخی شرکت های خصوصی تغییراتی ایجاد گردد؛ اینها قابل پیش بینی و قبول هستند. من یقین دارم که ترکیه و کشورهای دیگر اجازه نخواهند داد تا سرنوشت روابط با ایران از سوی کشور دیگری مشخص گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ظریف: تحریم ها مناسبات تجاری آنکارا و تهران را متوقف نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تحریم ها مناسبات تجاری آنکارا و تهران را متوقف نخواهد کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید