روش جدید جوشکاری آلیاژهای نانو در علم و صنعت ارائه شد

تهران- خبرنگاران- دانش آموخته مقطع دکتری مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران در رساله دکتری خود پیروز به ارائه روش جدیدی در جوشکاری آلیاژهای نانوساختار شد.

روش جدید جوشکاری آلیاژهای نانو در علم و صنعت ارائه شد

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از دانشگاه علم و صنعت، محمد یوسفیه، برنده عنوان انتها نامه برتر کشور در نوزدهمین کنفرانس جوش و بازرسی اظهار کرد: عرصه رقابتی و پیشرفته صنایع خودروسازی و هوافضا احتیاجمند قطعاتی با استحکام بالا و در عین حال وزن کم است که آلیاژهای نانو ساختار آلومینیوم می توانند جوابگوی این احتیاج فزاینده باشند. به منظور استفاده عملی از این آلیاژها و فراوری قطعات بزرگ تر در صنعت به ناچار باید سراغ روش های اتصال و جوشکاری برویم که بدیهی است استفاده از روش های سنتی جوشکاری منجر به از دست رفتن ساختار نانو و خواص مطلوب در این آلیاژها می گردد.

این مدرس دانشگاه با بیان این که تاکنون چندین مقاله ISI و ISC از این رساله استخراج شده، گفت: در تحقیقات این رساله با هدایت و مشاوره پروفسور بوترابی، دکتر تمیزی فر و دکتر برهانی در دانشگاه علم و صنعت و مشاوره پروفسور تسوجی از دانشگاه کیوتو ژاپن توانستیم با به کارگیری روشی نوین و با کنترل پارامترها، ساختار نانو و فوق ریزدانه این آلیاژها را طی فرآیند اتصال و جوشکاری حفظ کنیم که قطعا می تواند کاربرد بسیار مفیدی در صنایع خودروسازی و هوافضا داشته باشد.

گفتنی است، این پژوهشگر برتر دانشگاه علم و صنعت ایران در مقطع دکتری، دانش آموخته رتبه اول و دانشجوی نمونه دانشگاه صنعتی اصفهان در مقطع کارشناسی ارشد و ارائه دهنده انتها نامه برتر کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است، علاوه بر تالیف و انتشار کتاب آزمایش غیرمخرب جوش ها با همکاری پروفسور شمعانیان در انتشارات جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان دارای بیش از 30 مقاله ISI، علمی پژوهشی و کنفرانس های بین المللی و ملی است.

**9465**1584

منبع: ایرنا

به "روش جدید جوشکاری آلیاژهای نانو در علم و صنعت ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش جدید جوشکاری آلیاژهای نانو در علم و صنعت ارائه شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید