تعطیلی پرسنل عملیاتی، تا خاتمه موج جدید بارش ها لغو شد، ستاد مدیریت بحران 24 ساعته شد

با توجه به وقوع سیل، سیلاب و آبگرفتگی در بعضی استان های کشور طی روزهای اخیر و هشدار سازمان هواشناسی در خصوص موج جدید بارش ها بویژه در غرب و جنوب غرب، وزیر کشور دستور داد تعطیلات تمام پرسنل و کارکنان عملیاتی لغو گردد.

تعطیلی پرسنل عملیاتی، تا خاتمه موج جدید بارش ها لغو شد، ستاد مدیریت بحران 24 ساعته شد

به گزارش خبرنگاران، روح الله آدینه ای مشاور وزیر کشور با اعلام این خبر در حساب توئیتری خود نوشت: با دستور وزیر کشور در شورای عالی مدیریت بحران، تعطیلات تمامی پرسنل و کارکنان عملیاتی دستگاه ها و نهادهای ذیربط تا خاتمه موج جدید بارندگی ها و مدیریت سیلاب ها لغو شده و همگی باید سر کار حاضر باشند.

جلسه فوق العاده شورای عالی مدیریت بحران به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور - عصر شنبه (10 فروردین) در وزارت کشور برگزار گردید.

در این جلسه، دستگاه های مختلف از جمله سازمان هواشناسی و وزارتخانه های نیرو و راه و شهرسازی گزارش هایی ارائه کردند و اعضای شورا بر لزوم توجه به تجربه روزهای اخیر در رابطه با تشدید بارش ها و وقوع سیل و طغیان رودخانه ها و همچنین آمادگی برای روزهای آینده تأکید کردند.

وزیر کشور در این جلسه تاکید نمود: وقتی به مرحله خطر می رسیم، دیگر بحث پیش بینی مطرح نیست بلکه باید دقیق بگوییم در هر منطقه چند میلی متر باران می بارد و با توجه به وضعیت زمین، چه تبعاتی خواهد داشت.

رحمانی فضلی با هشدار به ساکنان مناطقی که در معرض سیل قرار دارند، اظهار کرد: تقاضای ما این است که مردم به دستورالعمل ها و توصیه های دستگاه های مربوطه حتماً توجه نمایند، اگر منطقه ای باید تخلیه گردد، در برابر این مسأله مقاومت ننمایند، در جاده ها و محل هایی که اعلام می گردد خطرآفرین است تردد و توقف ننمایند.

بر اساس این گزارش، یکی از صورتجلسه های جلسه فوق العاده امروز، 24 ساعته شدن ستاد مدیریت بحران کشور بود.

اسماعیل نجار - رئیس ستاد مدیریت بحران کشور - با اشاره به این مسأله، اظهار کرد: قرار شده دستگاه های اجرایی کشور که در روزهای اخیر هرکدام در بخش های مربوط به خود فعالیت می کردند، از این به بعد به صورت متمرکز در ستاد مدیریت بحران کار نمایند و گزارش ها را به طور مرتب رصد کنیم تا بتوانیم به موقع تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعطیلی پرسنل عملیاتی، تا خاتمه موج جدید بارش ها لغو شد، ستاد مدیریت بحران 24 ساعته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی پرسنل عملیاتی، تا خاتمه موج جدید بارش ها لغو شد، ستاد مدیریت بحران 24 ساعته شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید