پیشنهاد راه اندازی بنیاد فرهنگی- پژوهشی ابن حسام

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: ریشه بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی، شکاف بین جوانان و مفاخر ملی است.

پیشنهاد راه اندازی بنیاد فرهنگی- پژوهشی ابن حسام

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی شب گذشته 6 اسفند، در آئین اختتامیه جشنواره منطقه ای شعر ابن حسام اظهار کرد: مایه سربلندی و افتخار است که سرزمین ایران زمین میراثی گرانقدر و سرمایه ای انتها ناپذیر در گنجینه دارد و این مختص به یک منطقه خاص نیست بلکه در سراسر آسمان این پهنه گسترده، ستارگانی درخشان با پرتو افشانی خود راه را بر رهروان و پویندگان علم و حقیقت روشن ساخته اند.

وی اضافه کرد: باید با بزرگداشت اندیشه و آثار این بزرگان ضمن معرفی آن ها به تمامی نسل ها، در پاسداشت کوشش ها و مرارت های آنان کوشا باشیم و الگوی مناسبی را از آنان برای آیندگان ترسیم کنیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه ریشه بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی شکاف بین جوانان و مفاخر ملی است، توضیح داد: اگر خراسان بزرگ و جغرافیای آن امروز همچون نگینی در این کره خاکی می درخشد به دلیل وجود سرمایه های ارزشمندی همچون ابن حسام خوسفی است.

علیزاده با اشاره به اینکه قطعاً تاریخ قصور و بی تفاوتی ما را درباره معرفی اسطوره های مان بر ما نخواهد بخشید، اضافه کرد: آنچه این شخصیت ارزشمند را از سایرین متمایز می سازد آن است که به واسطه مناعت طبع علی رغم تبحری که در سرودن قصیده داشت ولی هیچ گاه این هنر را در ستایش حاکمان زمان خود به خدمت نگرفت و به مدح اهل بیت (ع) پرداخت.

وی با تشکر از جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به دلیل برگزاری دومین جشنواره منطقه ای شعر ابن حسام، یادآور شد: کوشش در راستای تبدیل این جشنواره به جشنواره ای ملی و در صورت امکان بین المللی، تعریف و اجرای رویدادهای متنوع فرهنگی با موضوع شهر بیرجند شخصیت ابن حسام، برگزاری نشست های علمی و فرهنگی و کوشش در راستای گنجاندن مفاخری همچون ابن حسام در کتاب های درسی دانش آموزان از جمله پیشنهادات برای بهتر برگزار شدن این جشنواره است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در انتها اظهار داشت: راه اندازی بنیاد فرهنگی، پژوهشی ابن حسام با هدف حمایت از آثار مرتبط با ایشان در سطح ملی و بین المللی و اهتمام ویژه مسئولان و متولیان میراث فرهنگی و گردشگری به مرمت شایسته، نگهداری و توسعه آرامگاه ابن حسام خوسفی از دیگر پیشنهاداتی است که امید است مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشنهاد راه اندازی بنیاد فرهنگی- پژوهشی ابن حسام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد راه اندازی بنیاد فرهنگی- پژوهشی ابن حسام"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید