واگذاری کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی به بخش خصوصی

ناظر و نماینده صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان سمنان گفت: کاروانسرای صفوی ایوانکی، پس از برگزاری مزایده از سوی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد.

واگذاری کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی به بخش خصوصی

به گزارش خبرنگاران، سروش هاشمی با اعلام این خبر اضافه نمود: با هدف احیاء و بهره برداری از این بنای تاریخی و از طریق جلب همکاری و مشارکت بخش خصوصی و جامعه محلی، کاروانسرای تاریخی ایوانکی به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد.

وی با اشاره به این که این بنای تاریخی پس از احیاء با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: کاورانسرای ایوانکی به شماره ثبت 1764 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و با صرف هزینه ای بالغ بر 25 میلیارد ریال در قالب کاربری جدید راه اندازی می گردد.

ناظر و نماینده صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان سمنان گفت: مدت واگذاری کاروانسرا به سرمایه گذار 24 سال است و مبلغ مشخص گردیده نیز بر اساس اجرای عملیات تکمیلی، مرمت، آماده سازی و احیاء در بنا هزینه می گردد.

وی با بیان این که ایوانکی یکی از بخش های شهرستان گرمسار است که در مسیر جاده سمنان - تهران و در 30 کیلومتری مرکز شهر گرمسار قرار گرفته است، ادامه داد: کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی در 33 کیلومتری شهر گرمسار و در یک کیلومتری بخش ایوانکی واقع گردیده و یکی از کاروانسراهای زیبا دوره صفوی در استان محسوب می گردد. پلان این کاروانسرا چهار ایوانی و مصالح به کار رفته در بنا خشت و گل، آجر و سنگ و این کاروانسرا دارای 24 حجره است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واگذاری کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی به بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی به بخش خصوصی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید