نامجومطلق: نکته مثبت استقلال آرامش سرمربی بود، سبک استراماچونی متفاوت است

به گزارش کلاه تهران، شاید آنها توان 120 دقیقه بازی را نداشتند و استقلال توانست از این ضعف حریف استفاده کند و به فزونی برسد. اگر بخواهیم قضاوت واقعی از این بازی داشته باشیم باید بگویم استقلال یک بازی پراشتباه داشت و در کارهای تاکتیکی، حفظ توپ و حفظ مالکیت دچار مشکل بود.

نامجومطلق: نکته مثبت استقلال آرامش سرمربی بود، سبک استراماچونی متفاوت است

کارشناس فوتبال ایران گفت: نکته مثبت بازی استقلال مقابل گل ریحان آرامش استراماچونی نسبت به بازی های قبلی بود و این اتفاق خیلی خوبی برای استقلال است.

مجید نامجومطلق در گفت وگو با فارس در خصوص بازی حذفی استقلال مقابل گل ریحان گفت: به عقیده من بازی چیز خاصی نداشت. استقلال هنوز از استرس و فشار خارج نشده است. امیدوارم این برد بتواند شرایط بد روحی و روانی استقلال را رفع کند تا تیم از این فشار خارج گردد. ما براساس این بازی نمی توانیم بررسی مثبتی برای استقلال داشته باشیم. بازیکنان پاس اشتباه زیاد می دادند و در کارهای تهاجمی مشکل داشتیم که اینها فکر می کنم به خاطر استرس بود. تیم گل ریحان تیم قابل احترامی است و انگیزه زیادی داشت اما در مقابل یک تیم لیگ یکی استقلال باید آنقدر قدرتش را نشان دهد که اینگونه تیم ها نتوانند ایستادگی نمایند اما بازی تقریباً پایاپای بود و در برخی دقایق نیز تیم حریف شرایط فنی بهتری داشت.

نامجومطق در ادامه گفت: شاید آنها توان 120 دقیقه بازی را نداشتند و استقلال توانست از این ضعف حریف استفاده کند و به رجحان برسد. اگر بخواهیم قضاوت واقعی از این بازی داشته باشیم باید بگویم استقلال یک بازی پراشتباه داشت و در کارهای تاکتیکی، حفظ توپ و حفظ مالکیت دچار مشکل بود. با این سبک و سیاق سخت است که بخواهیم استقلال را جزو مدعیان سال جاری بدانیم. البته استقلال مقابل ذوب آهن بازی خوبی انجام داد و فوتبال با سرعت و گردش توپ سریعی را به نمایش گذاشت اما در بازی دیشب نتوانستند آنطور که باید پیروز باشند.

وی در ادامه گفت: تیمی که می خواهد به اوج برسد نباید تا این حد بالا و پایین داشته باشد این روند سینوسی می تواند تیم استقلال را در ادامه راه دچار مشکل کند. به هر حال خدا را شکر که از این مرحله عبور کرد و به دور بعدی جام حذفی رسید. در جام حذفی با چهار پنج بازی می گردد به قهرمانی رسید و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. به همین خاطر این جام اهمیت بالایی دارد.

پیشکسوت آبی های تهران در خصوص نقش سرمربی استقلال در پیروزی شب گذشته گفت: من در تمرینات نیستم و شرایط بازیکنان را نمی دانم اما با توجه به شناختی که از آنها دارم و همچنین بازی هایی که تاکنون از آنها دیده ام به نظرم رضاوند بازیکنی است که می تواند به استقلال یاری کند. استقلال در حال حاضر فاقد یک بازی ساز و نظم دهنده به تیم است و با توجه به این شرایط به نظر من بهتر است از رضاوند بیشتر استفاده گردد ضمن اینکه سجاد آقایی هم وقتی به بازی آمد تأثیرگذار بود.

نامجومطلق در ادامه گفت: با توجه به اینکه این روزها فشار زیادی روی تبریزی وجود دارد به نظر من بهتر است یکی دو بازی استراحت کند و این مسئله هم می تواند به نفع استقلال باشد و هم به نفع خود او. باید از جوان ها بیشتر استفاده گردد. گل نکردن پنالتی در مقابل گل ریحان ناشی از این فشار و استرس است او در ذوب آهن جزو بهترین های لیگ بود اما الان استرس زیادی دارد و به همین خاطر فکر می کنم اگر یکی دو هفته استراحت کند به نفع خودش و تیم خواهد بود.

وی اضافه نمود: به هر حال کار سرمربی خوب بود، تعویض های خوبی انجام داد. باید شرایط لازم برای او فراهم گردد استراماچونی افکار خوبی دارد و این را با توجه به بازی مقابل ذوب آهن می گویم. استقلال تیمی است که هفته به هفته بهتر می گردد. نکته مثبت بازی دیشب این بود که آرامش استراماچونی نسبت به بازی های قبلی بیشتر بود و دیگر شاهد حرکات عجیب او نبودیم و این اتفاق خیلی خوبی است و به نظر من با یکی دو برد دیگر تیم از لحاظ روحی بهبود پیدا می نماید.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص سیستم دفاعی استقلال که با سه مدافع بازی می نماید، گفت: البته تیم های دیگر هم با این سیستم بازی می نمایند اما سبک استراماچونی در نوع خودش جالب است و تفاوت دارد. نقشی که بازیکنان در این سیستم ایفا می نمایند کاملاً مشهود است. البته مهم تر از هر چیزی ابزاری است که سرمربی برای پیروز شدن باید در اختیار داشته باشد. باید زمان بیشتری به او بدهیم و در آینده بهتر می توانیم در خصوص استقلال صحبت کنیم الان چیزی که به چشم می آید استقلال از لحاظ ابزار دچار مشکل است.

نامجومطلق در خصوص بازی این هفته استقلال مقابل گل گهر سیرجان در لیگ برتر گفت: ان شاءالله که این بازی سرآغاز جهش استقلال و امتیازگیری این تیم باشد. ما منتظر این هستیم که استقلال با یکی دو برد دیگر از فشار خارج گردد. گل گهر یکی از تیم های قابل احترام فوتبال ما است اما قطعاً پیروزی مقابل این تیم می تواند به استقلال برای خارج شدن از فشار یاری کند. امیدواریم این اتفاق پس از برد دیشب بیفتد. استقلال در هفته های اخیر پراسترس بازی می کرد و من امیدوارم در بازی های بعدی هم به پیروزی برسد تا بازیکنان از فشار و استرس خارج شوند.

منبع: عصر ایران

به "نامجومطلق: نکته مثبت استقلال آرامش سرمربی بود، سبک استراماچونی متفاوت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامجومطلق: نکته مثبت استقلال آرامش سرمربی بود، سبک استراماچونی متفاوت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید