لیگ قهرمانان اروپا، جنگ سبک ها در واندامتروپولیتانو، کار سخت معدنچیان مقابل گروه پرقدرت جزیره

به گزارش کلاه تهران، دور رفت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با نبرد خانگی شالکه مقابل منچسترسیتی و جدال یوونتوس با اتلتیکومادرید به انتها می رسد.

لیگ قهرمانان اروپا، جنگ سبک ها در واندامتروپولیتانو، کار سخت معدنچیان مقابل گروه پرقدرت جزیره

به گزارش کلاه تهران، برای حسن ختام دور رفت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا هیچ اتفاقی بهتر از یک جنگ سبک واقعی بین یوونتوس و اتلتیکومادرید و نبردی هیجان انگیز به میزبانی شالکه از من سیتی نیست.

اتلتیکومادرید - یوونتوس؛ جنگ سبک ها

یوونتوس به عنوان قدرتمندترین تیم حال حاضر پنج لیگ معتبر اروپا با از دست دادن تنها شش امتیاز در 24 هفته سپری شده سری A، می رود تا به اولین قهرمان بدون باخت در دو فصل در پنج لیگ معتبر اروپا تبدیل گردد. برای آنها تمام ابزارها فراهم است؛ از کریس رونالدو، آقای گل 19 گله حال حاضر سری A تا خط دفاعی مستحکم و بازیکنان ترسناکی مانند دیبالا. سرمربی این تیم هم ماسیمیلیانو آلگری است که بیش از همه مربیان پنج لیگ معتبر اروپا تعویض مؤثر و منجر به گل دارد.

در سوی مقابل، اتلتیکومادرید در لالیگا روزهای پرفرازونشیبی را پشت سر می گذارد و پس از شکست خانگی در دربی اول مادرید، دیگر تیم پایتخت اسپانیا یعنی رایووایکانو را با گل گریزمان شکست داد و دوباره در صندلی دوم نهاده شد. نبرد امشب دو تیم جدال دو سبک است؛ اتلتیکو با بازی قدرتی و مبتنی بر ضدحمله قصد ندارد به یووه سرعتی و علاقه مند به تهاجم روی خوش نشان دهد. باید دید در سرانجام جدال ورزشگاه واندامتروپولیتانو به میزبانی اتلتیکو، کدام یک از این دو سبک پیروز می گردد.

غایبان نبرد

تنها غایب بزرگ قطعی این رقابت دیه گو کاستاست که در دومین دوره حضور در اتلتیکو فروغ دوران گذشته را ندارد. از هرناندس هم می توان به عنوان دیگر غایب میزبان نام برد. در یوونتوس هم احتمال نرسیدن داگلاس کاستا و روگانی به مسابقه امشب وجود دارد.

رویارویی های قبلی

در دو رویارویی قبلی اتلتیکو یک بار پیروز شده و یک تساوی هم بین دو تیم رقم خورده است. پس یوونتوس در سومین جدال به دنبال اولین پیروزی مقابل رقیب اسپانیایی است.

نکات کلیدی

کریس رونالدو در روزهای پوشیدن لباس رئال مادرید 22 گل در 31 دربی وارد دروازه اتلتیکو نموده است.

اتلتیکو در 9 بازی مقابل تیم های ایتالیایی نباخته و هفت پیروزی کسب نموده است.

اتلتیکو در سه بار آخری که گل اول بازی خانگی مقابل تیم های ایتالیایی در رقابت های اروپایی را به ثمر رسانده، نباخته است.

ترکیب احتمالی

اتلتیکو: اوبلاک، آریاس، خیمنس، گودین، سائول، کوکه، لوئیس، رودری، لمار، موراتا و گریزمان.

یوونتوس: شزنی، کیلینی، ساندرو، بونوچی، کانسلو، خدیرا، پیانیچ، متویدی، دیبالا، مانزوکیچ و رونالدو.

شالکه - منچسترسیتی؛ آبی کم رنگ، آبی پررنگ

نبرد شالکه در خانه اش مقابل منچسترسیتی حکایت جدال دو تیم با رنگی مشابه، اما اوضاعی متفاوت است. آبی های شهر منچستر با یک بازی بیشتر صدر جدول لیگ برتر انگلیس را در اختیار دارند و با رجحان های پرگل حتی مقابل بزرگانی مانند چلسی خودشان را دوباره به عنوان مدعی قهرمان لیگ معرفی نموده اند. در سوی مقابل هر چند اوضاع و احوال شالکه نسبت به روزهای سیاه ابتدای فصل بهتر شده است، اما هنوز هم تیم تدسکو ثبات لازم را ندارد. معدنچیان فوتبال آلمان در این بازی ماسکارل، شوپ و امبولو را در اختیار ندارند و شاید استانبولی هم به بازی نرسد. در سوی مقابل مندی، براوو، خسوس و استونز، لشکر مصدومان سیتی را تشکیل می دهند و احتمال نرسیدن کاپیتان کمپانی هم وجود دارد.

ترکیب احتمالی

شالکه: نوبل، سانه، کالیجیوری، ناستاسیچ، مک کین، اوزیپکا، بن طالب، ماتوندو، یوث، کونوپلیانکو و بورگ اشتالر.

منچسترسیتی: ادرسون، واکر، اوتامندی، لاپورته، دانیلو، دی بروینه، فرناندینیو، برناردو سیلوا، استرلینگ، آگوئرو و سانه.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ قهرمانان اروپا، جنگ سبک ها در واندامتروپولیتانو، کار سخت معدنچیان مقابل گروه پرقدرت جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمانان اروپا، جنگ سبک ها در واندامتروپولیتانو، کار سخت معدنچیان مقابل گروه پرقدرت جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید