شرمن:تحریم های ضد ایرانی ترامپ بی نتیجه است

به گزارش کلاه تهران، تهران- خبرنگاران- معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا با بیان اینکه تحریم های ضد ایرانی واشنگتن نتیجه ای ندارد ،گفت که ایران با ترامپ مذاکره نمی کند و منتظر خاتمه ریاست جمهوری اوست.

شرمن:تحریم های ضد ایرانی ترامپ بی نتیجه است

به گزارش بامداد سه شنبه کلاه تهران، وندی شرمن معاون جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا در پیامی توئیتری در واکنش به تمدید نشدن معافیت خریداران نفت ایران، تحریم های واشنگتن را بی نتیجه دانست.

وی نوشت: وقتی اروپا در اوایل دهه 2000 مذاکره با ایران را شروع کرد، ایران 164 سانتریفیوژ داشت. ایران در سال 2013 پس از آنکه تحریم های تنبیهی که به اقتصاد ایران فشار می آورد تحمیل و اجرایی شد، 19 هزار سانتریفیوژ داشت.

شرمن با بیان اینکه تحریم ها تاثیری بر رفتار تهران ندارد، اضافه نمود: تحریم ها می توانند انتخاب ها را به عنوان مثال به مذاکره محدود نمایند. اما بعید به نظر می رسد که ایران با دونالد ترامپ مذاکره کند. تهران به احتمال زیاد منتظر انتخابات 2020 می ماند. مقاومت اسم رمز این کار است.

عصر روزدوشنبه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با وجود نگرانی جامعه جهانی ازاختلال در بازار نفت، همچون گذشته دراقدامی یکجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، لغو معافیت از تحریم ها علیه کشورهای خریدار نفت ایران را خاطرنشان کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته ضمن اعلام خروج کشورش از برجام، تحریم های برطرف شده توسط این توافق را علیه مردم ایران بازگرداند اما مجبور شد به 8 کشور مشتری نفت ایران معافیت از تحریم ها اعطا کند.

شبد**9416**1010

منبع: ایرنا

به "شرمن:تحریم های ضد ایرانی ترامپ بی نتیجه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرمن:تحریم های ضد ایرانی ترامپ بی نتیجه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید