دورهمی خانواده مجسمه سازان به انگیزه بیست سالگی

جشن بیستمین سالگرد تأسیس انجمن مجسمه سازان ایران در یک دورهمی کاملا محبت آمیز برگزار گردید.

دورهمی خانواده مجسمه سازان به انگیزه بیست سالگی

به گزارش خبرنگاران، جشن 20 سالگی انجمن مجسمه سازان، دوشنبه، ششم اسفندماه با حضور اعضای این انجمن برگزار گردید.

صفا سبطی، دبیر انجمن مجسمه سازان ایران به خبرنگار خبرنگاران می گوید که هدف از برگزاری این جشن دور هم جمع کردن مجسمه سازان و گپ و گفت آنها با یکدیگر است.

او ادامه می دهد: قصد نداشتیم طبق معمول با یک حالت رسمی جشن را برگزار کنیم و این جشن صرفا دارای بعد خبری نیست.

همان طور که سبطی بیان کرد، این جشن در حالی برگزار گردید که اغلب لحظات به گفت وگوی هنرمندان مجسمه ساز با یکدیگر گذشت.

همچنین عکس هایی از اعضای انجمن مجسمه سازان از جمله ایرج کریمخان زند، رضا امیریار احمدی، شاپور میرزایی، محمدعلی مددی، بیژن نعمتی شریف، حمیدالله رضایی، یونس فیاض ثانوی، علی اکبر صنعتی، علی قهاری و ... که در حال حاضر در قید حیات نیستند، به رسم یادبود به نمایش گذاشته شده بود.

در انتها این دورهمی محبت آمیز، کامبیز صبری، مجسمه ساز درباره اهمیت تشکیل یک انجمن برای اعضای گروه، گفت: تمام جمع ها و گروه ها در جهان الگویی شبیه به خانواده دارند. جمعیت های هنری نیز شبیه به الگوی خانواده هستند. اساسا شخصیت هنری به گونه ای است که می خواهد جلوه داشته باشد و در این راستا دچار اصطحکاک می گردد. رشد یک هنرمند با تعاملات و رشد اجتماعی در ارتباط است ولی نمی توان همه هنرمندان را مثل هم دانست؛ چراکه با هم تفاوت دارند.

او ادامه داد: ولی همه هنرمندان یک خانواده هستند هرچند که همدیگر را قبول نداشته باشند ولی در کنار یکدیگر است که می توانند قدرت داشته باشند و باید در پذیرش یکدیگر بکوشند و سعی در تکامل هم داشته باشند. باید سعی نمایند همدیگر را قبول نمایند و به هم احترام بگذارند. خیلی مهم است که یک جمع 100 نفری کنار هم جمع می شوند و با هم خرسند هستند. هنرمندان هم باید روزمرگی داشته باشند چراکه یک انسان سالم روزمرگی دارد و اینگونه می تواند به موفقیت برسد.

صبری تاکید نمود که هنرمندان باید با هم حرف بزنند و در ارتباط باشند.

او به همین دلیل اضافه کرد: در هنر هم خبری هست و هم خبری نیست. هنرمند شغلش به وجود آورنده است و باید با خلاقیت کار کند و چیزی را به جامعه اضافه کند. وظیفه خانواده مجسمه سازان این است که به نمایشگاه های یکدیگر برویم و اگر از کار هم خوشمان نیامد نباید آن کار را جلوه ای از شخصیت خالق کار ببینیم و براساس آن قضاوت کنیم. باید با هنرمندان حوزه های دیگر نیز ارتباط داشته باشیم. اگر نظری درباره کار هنرمند دیگری داریم، باید تحلیل خود را بدون قضاوت، خشم و تمسخر بیان کنیم. باید همانند یک تشکل عمل کنیم و در کنار هم فعالیت کنیم. اصولا مجسمه سازان افراد پیشرویی هستند. ما در انجمن راستا درستی را پیش می رویم و در کشور صندلی خوبی به عنوان یک شاخه هنر داریم.

صبری ادامه داد: باید پختگی را در کنار هم تجربه کنیم وگرنه تنها می مانیم. ما باید نسلی باشیم که بیشتر هم را قبول داریم و اگر خواستیم از یکدیگر نقد کنیم یک لحظه مکث کنیم و خودمان را خالی نکنیم چون باعث آسیب وارد شدن به هنرمند مقابل می شویم. این گردهم آیی ما ارزشمند است و برخی از رشته های هنری هنوز یک انجمن و تشکل ندارند چون که نمی توانند همدیگر را تحمل نمایند. باید انتظاراتمان را تنظیم کنیم و همه چیز را در نظر بگیریم و همه چیز را از انجمن نخواهیم. با تضعیف انجمن به جایی نمی رسیم و باید افرادی متناسب با انتظارمان پیدا کنیم و آن را بیان کنیم. ما باید اتفاقات بدی که برایمان افتاده را با بزرگواری ببخشیم و هر عضو انجمن را به چشم عضوی از خانواده خود نگاه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دورهمی خانواده مجسمه سازان به انگیزه بیست سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورهمی خانواده مجسمه سازان به انگیزه بیست سالگی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید