برانکو ایوانکوویچ: سپاهانی ها ناراحت هستند چون نتوانستند ما را ببرند، از اینکه خیلی ها دنبال شکست قهرمان ایران هستند گلایه ای نداریم

به گزارش کلاه تهران، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از اینکه خیلی ها به دنبال شکست دادن این تیم، قهرمان دوره اخیر لیگ برتر هستند، گلایه ای ندارد.

برانکو ایوانکوویچ: سپاهانی ها ناراحت هستند چون نتوانستند ما را ببرند، از اینکه خیلی ها دنبال شکست قهرمان ایران هستند گلایه ای نداریم

به گزارش کلاه تهران , برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس در جمع کلاه تهران در واکنش به اظهارات امیر قلعه نویی در مورد دیدار دیروز سپاهان - پرسپولیس و داوری این مسابقه گفت: دیروز دربی بزرگی بین ما و سپاهان بود که در فضا و جو خوبی برگزار گردید. دیروز دو تا از بهترین تیم های لیگ بازی کردند. فکر می کنم طرفداران بازی پرتحرکی را دیدند و ما هم از عملکرد بازیکنان راضی بودیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه اضافه کرد: افتخار می کنم به بازیکنانم که در این بازی عالی بودند و توانستند در همه فاکتور ها از حریف برتر باشند. هرچند می شد که ما این بازی را ببازیم، اما به بازیکنان افتخار می کنم که نشان دادند چرا قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا هستند, چون بازی کردن در جو استادیوم نقش دنیا آسان نبود و بازیکنان ما توانستند نظم خوبی را در این شرایط از خودشان به نمایش بگذارند.

وی اضافه کرد: مقابل سپاهان موقعیت های زیاد و نه کرنر داشتیم. درصد مالکیت توپ نیز 55 درصد به 45 درصد به نفع ما بود. واقعاً از لحاظ آماری تیم برتر میدان بودیم، اما به هرحال فکر می کنم نتیجه رقم خورده عادلانه و منصفانه بود. درباره داوری هم باید بگویم که فکر می کنم این اولین قضاوت فغانی در این فصل برای پرسپولیس بود. از طرفی فغانی نشان داد که چرا جزو چهار داور برتر دنیاست و به او تبریک می گویم. قضاوت ایشان نمونه بارز یک داوری خوب در دنیاست و من نمی دانم میزبانان بازی دیروز از چه چیزی ناراحت هستند! ما می دانستیم که بازی سختی خواهیم داشت. سپاهان 20 خطا و ما 10 خطا داشتیم و همین آمار نحوه بازی ما و تیم میزبان را نشان می دهد.

برانکو همچنین گفت: سپاهان نیز مانند پدیده, تراکتورسازی و استقلال برای قهرمانی می جنگد و تاکنون امتیازاتش را با لیاقت کسب نموده است، اما من واقعاً نمی دانم آنها از چه چیزی ناراحت هستند, چراکه پنالتی گرفته شده از سوی داور مانند اشک چشم شفاف بود.

وی در خصوص اینکه قلعه نویی گفته است پنجره نقل وانتقالاتی پرسپولیس بسته شده است، اما برای این تیم هزار پنجره دیگر باز نموده اند, گفت: من این مسئله را نمی فهمم. فقط این را می دانم که در ابتدای فصل به بازیکنانم گفتم که خیلی ها علیه ما خواهند بود و این چیز عجیبی نیست. هر کس به دنبال این است که قهرمان ایران و فینالیست آسیا را شکست دهد و ما نگران این نیستیم و گله ای نداریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس یادآور شد: اینکه ماشین سازی, پیکان و سپاهان و دیگر تیم ها کوشش می نمایند که مقابل ما پیروز شوند, کاملاً ورزشی و درست است. ما این را می دانیم که باید مقابل همه تیم ها بازی کنیم و این طبیعی است که هرکسی ضعفش را توجیه کند. ما الان به دنبال این هستیم که مقابل پارس جنوبی هم خوب کار کنیم و بتوانیم به پیروزی دست پیدا کنیم. به بازیکنانم گفته ام برای ضعیف بازی کردن هیچ توجیهی وجود ندارد هرچند که اگر دیروز شکست هم می خوردیم من ناراحت نمی شدم، چراکه بازیکنانم در مسیر درست حرکت می نمایند.

ما از مسیرمان برنمی گردیم و حتی قوی تر خواهیم شد.، وی با بیان این جمله, خاطر نشان کرد: می دانیم سپاهانی ها بعد از بازی دیروز مأیوس شده اند, چون می خواستند مارا شکست دهند و موفق نشدند، اما دیگر نمی دانم چرا ناراحت هستند. حتماً برای این است که موفق نشده اند ما را شکست دهند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه قلعه نویی اعلام نموده حاضر است بازی های سپاهان و پرسپولیس آنالیز گردد و تیمی که از داوری سود برده است, امتیازاتش را کم نمایند, توضیح داد: بله، من هم کاملاً موافق این موضوع هستم!

وی درباره بخش دیگری از صحبت های قلعه نویی که گفته بود صحبت های برانکو راجع به داوری قبل از بازی و در ادامه واکنش هایی که او نشان داده است باعث ایجاد این حواشی شده, گفت: واکنش نشان دادم برای اینکه می خواهم از بازیکنانم حمایت کنم. من درباره سپاهان حرفی نزدم و نمی دانم صحبت از سپاهان از کجا پیدا شده است! من درباره ذوب آهن صحبت کردم، چون در بازی مقابل آنها در تهران داور بد قضاوت کرد و این را همه کارشناسان اذعان داشتند. نیازی نیست که 10 گل یا پنالتی گرفته گردد. قبلاً هم گفته ام که نمی گردد ما مربیان را فریب داد.

برانکو یادآور شد: بین دو نیمه و حتی بعد از اینکه از سپاهان عقب افتادیم, گفتم که داوری بازی عالی بوده است. ما حتی می توانستیم به حرکت کی روش اعتراض کنیم، چون او خطا کرد، اما این صحنه ها دوئل های فوتبال است و همیشه بازیکنان باید با یکدیگر بجنگند. در نهایت با عکس هایی که درباره این صحنه سیدجلال حسینی در صفحه شخصی اش می گذارد, خواهید دید که کی روش سوارز خطا نموده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه قلعه نویی معتقد است فغانی با او مشکل دارد, مطرح نمود: من این را می خواهم بدانم که آیا فغانی در بازی دیروز خوب قضاوت کرد یا بد. نظر شما چه است؟ من فکر می کنم داور عالی بود و حتی در یک صحنه هم اشتباه نداشت.

وی در خاتمه درباره صحنه اخراج کی روش استنلی و کمال کامیابی نیا از بازی, گفت: بهتر است از خود کی روش سؤال کنید که در بازی به کمال چه حرفی زده است!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برانکو ایوانکوویچ: سپاهانی ها ناراحت هستند چون نتوانستند ما را ببرند، از اینکه خیلی ها دنبال شکست قهرمان ایران هستند گلایه ای نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو ایوانکوویچ: سپاهانی ها ناراحت هستند چون نتوانستند ما را ببرند، از اینکه خیلی ها دنبال شکست قهرمان ایران هستند گلایه ای نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید